Były to spotkania ukazujące i wprowadzające dzieci w świat relacji międzyludzkich, postaw wobec otoczenia, jak i umiejętności oceny oraz dostrzegania. Podczas interaktywnych rozmów i doświadczeń prowadzonych w oparciu o publikację „Mądrość z Natury”, dzieci obcowały z ważnymi pojęciami takimi jak: rodzina, dom, ojczyzna, szacunek, umiejętność dostrzegania, roztropność, umiar, tolerancja czy przyjaźń.
Cele i założenia
Spotkania miały na celu wprowadzenie dzieci w świat trudnych zależności społecznych. Działania w grupie, współdziałanie z rówieśnikami, reakcje na przeżywane zdarzenia i ocena obserwowanych każdego dnia różnych sytuacji to dla dziecka wielkie wyzwanie i trudne do wytłumaczenia zagadnienia. Na podstawie „Mądrości z Natury” przedstawiono analogię świata zwierząt i natury do codziennego życia społecznego ludzi, dzięki czemu nawet najbardziej zawiłe dla dzieci określenia społeczne zostały przedstawione w prosty, przystępny, łatwy do zrozumienia i zobrazowania sposób. W trakcie warsztatów kształtowana była postawa szacunku do otoczenia i potrzeba ochrony przyrody oraz zwierząt w kontekście troski o przyszłe lata.
Metody i działania
Podczas zabaw językowych, nawiązujących do poruszanych tematów, dzieci brały udział w ciekawych doświadczeniach. Morały czytanych fragmentów bajek dopełniały społeczną przygodę, która dzięki naturze i zwierzakom przestała być niedostępna nawet dla najmłodszych.
Projekt UE
"Z kulturą i tradycją na co dzień"
realizowany przez Gminę Załuski w 2014 roku współfinansowany jest z Programu Leader, PROW 2007-2013, przy udziale LGD „Przyjazne Mazowsze"
Urząd Gminy Załuski NIP: 567-14-67-294 Gmina Załuski NIP: 567-178-34-57 |
Czas pracy urzędu: od pon. do środy: od 08:00 do 16:00 w czwartki: od 08:00 do 18:00 w piątki: od 08:00 do 14:00 |